Hyppää sisältöön

Ota yhteyttä

Hääyö-tapahtumia järjestävien seurakuntien yhteystietoja

Espoo

Espoonlahden seurakunta: tiedottaja Tuulikki Lindroth, tuulikki.lindroth@evl.fi

Helsinki

Johannes församling: informatör Louise Häggström, louise.haggstrom@evl.fi

Kallion seurakunta: Kysy lisää ja varaa teille sopiva aika. Kirkkoherranvirasto palvelee ma, ti ja to klo 9–14, ke klo 12–17, 09 2340 3600, kallio.srk@evl.fi, Itäinen papinkatu 2, 00530 Helsinki

Kampin kappeli: pastori Nanna Helaakoski nanna.helaakoski@evl.fi

Kulosaaren kirkon Hääyö: pastori Jenni Kallio, jenni.h.kallio@evl.fi

Hämeenlinna

Hämeenlinna-Vanajan seurakunta: pastori Minna Lappalainen, minna.k.lappalainen@evl.fi

Kolari

Kolarin seurakunta: kolari@evl.fi

Tampere

Tiedustelut & toimitusvaraukset arkisin klo 9 - 15  p. 03219 070 tai pastori Merja Halivaara p. 050 587 5001 merja.halivaara@evl.fi

Turku

Henrikinseurakunta: kappalainen Anna-Kaisa Kallio, anna-kaisa.kallio@evl.fi

Pyhän Katariinan kirkon Hääyö: kappalainen Anna Hälli, anna.halli@evl.fi, seurakuntapastori Kristiina Frondelius, kristiina.frondelius@evl.fi

Vantaa

Pappi Terhi Viljanen terhi.viljanen@evl.fi p. 050 310 6824

Tikkurilan seurakunta: tiedottaja Elina Kuitto, elina.kuitto@evl.fi

Varkaus

Pastori Kari Iivarinen, p. 040 572 7800

Medialle:

Meri-Anna Hintsala
Viestintäpäällikkö
Vantaan seurakunnat
meri-anna.hintsala@evl.fi
044 422 0339

Seurakunnille

Oletko kiinnostunut järjestämään Hääyö-tapahtuman seurakunnassasi?
Lisätietoja:
Henna Ahlfors
henna.ahlfors@evl.fi
p. 050 3269 012

Haluatko tapahtumanne yhteisille verkkosivuille?
Ota yhteyttä:
Tia Vähäsarja
tia.vahasarja@evl.fi

Se tuli nopealla aikataululla, mutta jotenkin se sopi meille ja saimme siitä oman näköisen. Lähimmät ystävät ja sukulaiset olivat paikalla – siitä tuli hyvin lämminhenkinen fiilis."

Morsian, Hääyö Vantaa 2017

YouTube-video