Ota yhteyttä

Hääyö-tapahtumia järjestävien seurakuntien yhteystietoja

Espoo

Espoonlahden seurakunta: tiedottaja Tuulikki Lindroth, tuulikki.lindroth@evl.fi

Helsinki

Johannes församling: informatör Louise Häggström, louise.haggstrom@evl.fi

Kallion seurakunta: seurakuntasihteeri Anu-Riikka Saastamoinen, anu-riikka.saastamoinen@evl.fi 
Kallion seurakunnan yhteystietolomake

Kampin kappeli: pastori Nanna Helaakoski nanna.helaakoski@evl.fi

Tampere

Tiedustelut & toimitusvaraukset arkisin klo 9 - 15  p. 03219 070 tai pastori Merja Halivaara p. 050 587 5001 merja.halivaara@evl.fi

Turku

Henrikinseurakunta: kappalainen Anna-Kaisa Kallio, anna-kaisa.kallio@evl.fi

Vantaa

Pappi Terhi Viljanen terhi.viljanen@evl.fi p. 050 310 6824

Tikkurilan seurakunta: tiedottaja Elina Kuitto, elina.kuitto@evl.fi

Varkaus

Pastori Kari Iivarinen, p. 040 572 7800

Medialle:

Meri-Anna Hintsala
Viestintäpäällikkö
Vantaan seurakunnat
meri-anna.hintsala@evl.fi
044 422 0339

Seurakunnille

Oletko kiinnostunut järjestämään Hääyö-tapahtuman seurakunnassasi?
Lisätietoja:
Henna Ahlfors
henna.ahlfors@evl.fi
p. 050 3269 012

Se tuli nopealla aikataululla, mutta jotenkin se sopi meille ja saimme siitä oman näköisen. Lähimmät ystävät ja sukulaiset olivat paikalla – siitä tuli hyvin lämminhenkinen fiilis."

Morsian, Hääyö Vantaa 2017

YouTube-video