Hyppää sisältöön

Prográmma / Program / Ohjelma

Vuolábealde beasat geahččat prográmma spoahkkalemiin liŋkka beaivvi buohta.

Vuoluubeln peesah keččâđ ohjelm ko spokkâlah liiŋkâ peeivi puotâ.

Vuâlbeäʹlnn piâzzak täʹrǩstõõllâd prograamm kliʹkkjeeʹl liiŋk peeiʹv puõtt.

Nedan kan du kolla dagens program genom att klicka på länken för dagen.

Alapuolelta pääset tarkastelemaan ohjelmaa klikkaamalla linkkiä päivän kohdalta.

You can see the program when you click the link below.

 

5.8.2022      6.8.2022        7.8.2022

BEARJADAT            LÁVVARDAT            SOTNABEAIVI

VÁSTUPPEIVI          LÁVURDÂH             PASEPEIVI

PIÂTNÂC                 SUE´VET                   P´SSPEI´VV

BEARJADAHKEN    LAAVVADAHKEN     AEJLEGEN       

FRIDAY                    SATURDAY              SUNDAY

FREDAG                   LÖRDAG                 SÖNDAG

PERJANTAI              LAUANTAI               SUNNUNTAI

 

5.8.2022

 

BEARJADAT

11.00 Borramuštealtá: Beaivemális

12.00  Lávvu: Ekumenalaš rahpanipmilbálvalus

13.00→ Borramuštealtá: Káffe

14.00 Lávvu: Dearvvahusat

15.00-16.30 Lávvu: Seminára: Tore Johnsen

Sámi luondduguovllut kristtalašvuohta: Árggabeaivvekristtalašvuođa teologalaš mearkkašumi birra 

17.00 Borramuštealtá: Eahketbeaimális

19.00 Lávvu: Konsearta ja eahketrohkos

"Čále Jesus iežat gova"

Anna Näkkäläjärvi-Länsman ja Raimo Paaso

Lassidiehtu konsearttas

Eahketrohkos: earkebisma Tapio Luoma

 

VÁSTUPPEIVI

11.00 Purrâmušteltta: Purâdem

12.00 Láávu: Ekumeenlâš lekkamimmeelpalvâlus

13.00→ Purrâmušteltta: Kähvi

14.00 Láávu: Tiervâttâsah

15.00-16.30 Láávu: seminaar: Tore Johnsen

Säämi luándukuávluh ristâosko: Argâpeeiviristâosko teologlâš merhâšuumeest

17.00 Purrâmušteltta: Purâdem

19.00 Láávu: Konsert já eehidrukkoos

"Čále Jesus iežat gova"

Anna Näkkäläjärvi-Länsman já Raimo Paaso

Lasetiätu konsertist

Eehidrukkoos: arkkâpispe Tapio Luoma

PIÂTNÂC

11.00 Porrmõškueʹtt: Peiʹvvporrmõš

12.00 Kååvas: Ekumeenlaž sluuʹžb

13.00→ Porrmõškueʹtt: Kaaʹff

14.00 Kååvas: Tiõrvʹvuõtt

15.00-16.30 Kååvas: Seminaar: Tore Johnsen

Sääʹmjânnam luâttvuuʹd kriistlažvuõtt(äʹrbbvuõtt) Aarǥ kriistlažvuõđ teolooglaž miârktõs

17.00 Porrmõškueʹtt: Peiʹvv-veäʹrr

19.00 Kååvas: Konseʹrtt da jeäʹǩǩesmoʹlidva

"Čále Jesus iežat gova"

Anna Näkkäläjärvi-Länsman da Raimo Paaso

Lââʹssteâtt konseeʹrtest

Jeäʹǩǩesmoʹlidva: aaʹrhelpispp Tapio Luoma

BEARJADAHKEN

11.00 Beapmoe-låavth-gåetesne: Lunsje

12.00 Låavth-gåetesne: Ekumenihke aalkove-gyrhkesjimmie

13.00→ Beapmoe-låavth-gåetesne: Prïhtjege

14.00 Låavth-gåetesne: Heelsegh

15.00-16.30 Låavth-gåetesne: Seminaare: Tore Johnsen

"Sámi luondduguovllut kristtalašvuohta: Árggabeaivvekristtalašvuođa teologalaš mearkkašumi birra"

17.00 Beapmoe-låavth-gåetesne: Gaskebiejjien beapmoe

19.00 Låavth-gåetesne: Konserte jïh iehkedes-rohkelimmie
"Čále Jesus iežat gova" 

Anna Näkkäläjärvi-Länsman jïh Raimo Paaso

Mer infromation om konserten

Iehkedes-rohkelimmie: Tapio Luoma

 

FRIDAY

11.00 Mealtent: Lunch

12.00 Lávvu: Ecumenical worship

13.00→ Mealtent: Coffee

14.00 Lávvu: Greetings

15.00-16.30 Lávvu: Seminary: Tore Johnsen

"Sámi luondduguovllut kristtalašvuohta: Árggabeaivvekristtalašvuođa teologalaš mearkkašumi birra"

17.00 Mealtent: Dinner

19.00 Lávvu: Consert and evening prayer

"Čále Jesus iežat gova"

Anna Näkkäläjärvi-Länsman and Raimo Paaso

More information about the consert

Evening prayer: archbishop Tapio Luoma

 

FREDAG

11.00 Mattält: Lunch

12.00 Lavvoen: Ekumenisk öppningsgudstjänst

13.00→ Mattält: Kaffe

14.00 Lavvoen: Hälsningar

15.00-16.30 Lavvoen: Seminarium: Tore Johnsen

Samisk natursentrert kristendom(stradisjon). Om hverdagskristendommens teologiske betydning

17.00 Mattält: Middag

19.00 Lavvoen: Konsert och aftonbön

"Čále Jesus iežat gova"

Anna Näkkäläjärvi-Länsman och Raimo Paaso

Mer infromation om konserten

Aftonbön: ärkebiskop Tapio Luoma

 

PERJANTAI

11.00 Ruokateltta: Lounas

12.00 Laavu: Ekumeeninen avajaisjumalanpalvelus

13.00→ Ruokateltta: Kahvi

14.00 Laavu: Tervehdykset

15.00-16.30 Laavu: Seminaari: Tore Johnsen

Saamenmaan luonnonalueet kristillisyys(perinne): Arjen kristillisyyden teologinen merkitys

17.00 Ruokateltta: Päivällinen

19.00 Laavu: Konsertti ja iltahartaus

"Čále Jesus iežat gova"

Anna Näkkäläjärvi-Länsman ja Raimo Paaso

Lisää tietoa konsertista

Iltahartaus: arkkipiispa Tapio Luoma

 

6.8.2022

 

LÁVVARDAT

9.00-10.30 Lávvu: Ortodoksalaš liturgiija

11.00 Bargobájit

Workshops - evl.fi

12.00 Borramuštealtá: Boradeapmi

13.00→ Borramuštealtá: Káffe

14.00-15.30 Lávvu: Seminára: Lovisa Mienna Sjöberg

Sivdnideamis sivdnideapmái

16.00 Lávvu: Seminára: Jon Petter Stoor ja Heidi Eriksen

Sámpelaččaid iešsoardimiid eastadeapmi

17.00 Borramuštealtá: Boradeapmi

19.00 Lávvu: Konsearta

Čaʹppesrääʹstes (Aimo Aikio ja Tero Harju)

Anna Morottaja

Tundra Electro (Ingá-Máret Gaup-Juuso ja Patrick Shaw Iversen)

Lassidiehtu konsearttas

20.30 Lávvu: Nuoraidmeassu

 

LÁVURDÂH

9.00-10.30 Láávu: Ortodoksilâš liturgia

11.00 Pargopääjih

Workshops - evl.fi

12.00 Purrâmušteltta: Purâdem

13.00→ Purrâmušteltta: Kähvi

14.00-15.30 Láávu: Seminaar: Lovisa Mienna Sjöberg 

Sivnádâsâst sivnádâsân

16.00 Láávu: Seminaar: Jon Petter Stoor já Heidi Eriksen

Sämmilij jiešsuurmij estim

17.00 Purrâmušteltta: Purâdem

19.00 Láávu: Konsert

Čaʹppesrääʹstes (Aimo Aikio já Tero Harju)

Anna Morottaja

Tundra Electro (Ingá-Máret Gaup-Juuso já Patrick Shaw Iversen)

Lasetiätu konsertist

20.30 Láávu: Nuorâimessu

 

SUE´VET

9.00-10.30 Kååvas: Ortodookslaž liturgia

11.00 Tuâjjpääʹjj

Workshops - evl.fi

12.00 Porrmõškueʹtt: Peiʹvvporrmõš

13.00→ Porrmõškueʹtt: Kaaʹff

14.00-15.30 Kååvas: Seminaar: Lovisa Mienna Sjöberg

Blouslõõvâst blouslõʹvve

16.00 Kååvas: Seminaar: Jon Petter Stoor da Heidi Eriksen

Säʹmmlai jiõččhiâvtummši cõggmõš

17.00 Porrmõškueʹtt: Peiʹvv-veäʹrr

19.00 Kååvas: Konseʹrtt

Čaʹppesrääʹstes (Aimo Aikio da Tero Harju)

Anna Morottaja

Tundra Electro (Ingá-Máret Gaup-Juuso da Patrick Shaw Iversen)

Lââʹssteâtt konseeʹrtest

20.30 Kååvas: Nuõri messu

 

LAAVVADAHKEN

9.00-10.30 Låavth-gåetesne: Ortodokse liturgije

11.00 Workshops

Workshops - evl.fi

12.00 Beapmoelåavth-gåetesne: Lunsje

13.00→ Beapmoelåavth-gåetesne: Prïhtjege 

14.00-15.30 Låavth-gåetesne: Seminaare: Lovisa Mienna Sjöberg: «Sivdnideamis sivdnideapmái»

16.00 Låavth-gåetesne: Seminaare: Jon Petter Stoor jïh Heidi Eriksen

17.00 Beapmoe-låavth-gåetesne: Gaskebiejjien beapmoe

19.00 Låavth-gåetesne: Konserte
Čaʹppesrääʹstes
(Aimo Aikio jïh Tero Harju)

Anna Morottaja

Tundra Electro (Ingá-Máret Gaup-Juuso jïh Patrick Shaw Iversen)

Mer infromation om konserten

20.30 Låavth-gåetesne: Noere almetji gyrhkesjimmie

 

SATURDAY

9.00-10.30 Lávvu: Orthodox liturgy

11.00 Workshops

Workshops - evl.fi

12.00 Mealtent: Lunch

13.00→ Mealtent: Coffee

14.00-15.30 Lávvu: Seminary: Lovisa Mienna Sjöberg

Sivdnideamis sivdnideapmái

16.00 Lávvu: Seminary: Jon Petter Stoor and Heidi Eriksen

Prevention of sámi suicides

17.00 Mealtent: Dinner

19.00 Lávvu: Consert

Čaʹppesrääʹstes (Aimo Aikio and Tero Harju)

Anna Morottaja

Tundra Electro (Ingá-Máret Gaup-Juuso and Patrick Shaw Iversen)

More information about the consert

20.30 Lávvu: Youth worship

 

LÖRDAG

9.00-10.30 Lavvoen: Ortodox liturgi

11.00 Workshops

Workshops - evl.fi

12.00 Mattält: Lunch

13.00→ Mattält: Kaffe 

14.00-15.30 Lavvoen: Seminarium: Lovisa Mienna Sjöberg

Sivdnideamis sivdnideapmái

16.00 Lavvoen: Seminarium: Jon Petter Stoor och Heidi Eriksen

17.00 Mattält: Middag

19.00 Lavvoen: Konsert

Čaʹppesrääʹstes (Aimo Aikio och Tero Harju)

Anna Morottaja

Tundra Electro (Ingá-Máret Gaup-Juuso och Patrick Shaw Iversen)

Mer infromation om konserten

20.30 Lavvoen: Ungdomens mässa

 

LAUANTAI

9.00-10.30 Laavu: Ortodoksinen liturgia

11.00 Työpajat

Workshops - evl.fi

12.00 Ruokateltta: Lounas

13.00→ Ruokateltta: Kahvi

14.00-15.30 Laavu: Seminaari: Lovisa Mienna Sjöberg

Sivdnideamis sivdnideapmái / Siunauksesta siunaukseen

16.00 Laavu: Seminaari: Jon Petter Stoor ja Heidi Eriksen

Saamelaisten itsemurhien ehkäisy

17.00 Ruokateltta: Päivällinen

19.00 Laavu: Konsertti

Čaʹppesrääʹstes (Aimo Aikio ja Tero Harju)

Anna Morottaja

Tundra Electro (Ingá-Máret Gaup-Juuso ja Patrick Shaw Iversen)

Lisää tietoa konsertista

20.30 Laavu: Nuortenmessu

 

7.8.2022

 

SOTNABEAIVI

9.00 Ságastallamat

11.00 Lávvu: Loahpahanmeassu

12.30 Borramuštealttá: Beaivemális

13.00 Borramuštealtá: Káfestallan

 

PASEPEIVI

9.00 Savâstâlmeh

11.00 Láávu: Loppâttâsmessu

12.30  Purrâmušteltta: Purâdem

13.00  Purrâmušteltta: Kähvi

 

P´SSPEI´VV

9.00 Saǥstõõllmõõžž

11.00 Kååvas: Loopptem-messu

12.30 Porrmõškueʹtt: Peiʹvvporrmõš

13.00 Porrmõškueʹtt: Kaaʹff

 

AEJLEGEN

9.00 Digkiedimmie

11.00 Låavth-gåetesne: Orrejimmien gyrhkesjimmie

12.30 Beapmoelåavth-gåetesne: Lunsje

13.00 Beapmoelåavth-gåetesne: Prïhtjege 

 

SUNDAY

9.00 Conversations

11.00 Lávvu: Closing worship

12.30 Mealtent: Lunch

13.00 Mealtent: Coffee

 

SÖNDAG

9.00 Diskussion

11.00 Lavvoen: Avslutningsmässa

12.30 Mattält: Lunch

13.00 Mattält: Kaffe 

 

SUNNUNTAI

9.00 Keskustelut

11.00 Laavu: Päätösmessu

12.30 Ruokateltta: Lounas

13.00 Ruokateltta: Kahvi

Päivitetty