Hyppää sisältöön

Prográmma / Program / Ohjelma

Vuolábealde beasat geahččat prográmma spoahkkalemiin liŋkka beaivvi buohta.

Vuoluubeln peesah keččâđ ohjelm ko spokkâlah liiŋkâ peeivi puotâ.

Alapuolelta pääset tarkastelemaan ohjelmaa klikkaamalla linkkiä päivän kohdalta.

You can see the program when you click the link below.

 

5.8.2022      6.8.2022        7.8.2022

BEARJADAT            LÁVVARDAT            SOTNABEAIVI

VÁSTUPPEIVI          LÁVURDÂH             PASEPEIVI

PIÂTNÂC                 SUE´VET                   P´SSPEI´VV

BEARJADAHKEN    LAAVVADAHKEN     AEJLEGEN       

FRIDAY                    SATURDAY              SUNDAY

FREDAG                   LÖRDAG                 SÖNDAG

PERJANTAI              LAUANTAI               SUNNUNTAI

ПЯТНИЦА              СУББОТА               ВОСКРЕСЕНЬЕ

 

 

5.8.2022

 

BEARJADAT

10.00 Buresboahtin!

12.00  Lávvu: Ekumenalaš rahpanipmilbálvalus

14.00 Lávvu: Dearvvahusat

15.00-16.30 Lávvu: Seminára: Tore Johnsen

Sámi luondduguovllut kristtalašvuohta: Árggabeaivvekristtalašvuođa teologalaš mearkkašumi birra 

17.00 Borramuštealtá: Boradeapmi

19.00 Lávvu: Konsearta 

"Čále Jesus iežat gova" Anna Näkkäläjärvi-Länsman ja Raimo Paaso

21.00 Lávvu: Eahketrohkos

 

VÁSTUPPEIVI

10.00 Tiervâpuáttim

12.00 Láávu: Ekumeenlâš lekkamimmeelpalvâlus

14.00 Láávu: Tiervâttâsah

15.00-16.30 Láávu: seminaar: Tore Johnsen

Säämi luándukuávluh ristâosko: Argâpeeiviristâosko teologlâš merhâšuumeest

17.00 Purrâmušteltta: Purâdem

19.00 Láávu: Konsert

"Čále Jesus iežat gova" Anna Näkkäläjärvi-Länsman já Raimo Paaso

21.00 Láávu: Eehidrukkoos

 

PIÂTNÂC

10.00 Pueʹtted tiõrvân!

12.00 Kååvas: Ekumeenlaž sluuʹžb

14.00 Kååvas: Tiõrvʹvuõtt

15.00-16.30 Kååvas: Seminaar: Tore Johnsen

Sámi luondduguovllut kristtalašvuohta: Árggabeaivvekristtalašvuođa teologalaš mearkkašumi birra 

17.00 Porrmõškueʹtt: Peiʹvv-veäʹrr

19.00 Kååvas: Konseʹrtt

"Čále Jesus iežat gova" Anna Näkkäläjärvi-Länsman da Raimo Paaso

21.00 Kååvas: Jeäʹǩǩesmoʹlidva

 

BEARJADAHKEN

10.00 Buerie båeteme!

12.00 Låavth-gåetesne: Ekumenihke aalkove-gyrhkesjimmie

14.00 Låavth-gåetesne: Heelsegh

15.00-16.30 Låavth-gåetesne: Seminaare: Tore Johnsen

"Sámi luondduguovllut kristtalašvuohta: Árggabeaivvekristtalašvuođa teologalaš mearkkašumi birra"

17.00 Beapmoe-låavth-gåetesne: Gaskebiejjien beapmoe

19.00 Låavth-gåetesne: Konserte
"Čále Jesus iežat gova" Anna Näkkäläjärvi-Länsman jïh Raimo Paaso

21.00 Låavth-gåetesne: Iehkedes-rohkelimmie

 

FRIDAY

10.00 Welcome!

12.00 Lávvu: Ecumenical worship

14.00 Lávvu: Greetings

15.00-16.30 Lávvu: Seminary: Tore Johnsen

"Sámi luondduguovllut kristtalašvuohta: Árggabeaivvekristtalašvuođa teologalaš mearkkašumi birra"

17.00 Mealtent: Dinner

19.00 Lávvu: Consert

"Čále Jesus iežat gova" Anna Näkkäläjärvi-Länsman and Raimo Paaso

21.00 Lávvu: Evening prayer

 

FREDAG

10.00 Välkommen

12.00 Lavvoen: Ekumenisk öppningsgudstjänst

14.00 Lavvoen: Hälsningar

15.00-16.30 Lavvoen: Seminarium: Tore Johnsen

Samisk natursentrert kristendom(stradisjon). Om hverdagskristendommens teologiske betydning

17.00 Mattält: Middag

19.00 Lavvoen: Konsert

"Čále Jesus iežat gova" Anna Näkkäläjärvi-Länsman och Raimo Paaso

21.00 Lavvoen: Aftonbön

 

PERJANTAI

10.00 Tervetuloa!

12.00 Laavu: Ekumeeninen avajaisjumalanpalvelus

14.00 Laavu: Tervehdykset

15.00-16.30 Laavu: Seminaari: Tore Johnsen

Saamenmaan luonnonalueet kristillisyys(perinne): Arjen kristillisyyden teologinen merkitys

17.00 Ruokateltta: Päivällinen

19.00 Laavu: Konsertti

"Čále Jesus iežat gova" Anna Näkkäläjärvi-Länsman ja Raimo Paaso

21.00 Laavu: Iltahartaus

 

ПЯТНИЦА

10.00 Добро пожаловать!

12.00 Площадка под навесом: Экуменическое богослужение открытия

14.00 Площадка под навесом: Приветствия 

15.00-16.30 Площадка под навесом : Семинар: Торе Йенсен(Tore Johnsen)

 Христианство природных зон Саамской земли(наследие): Богословское значение повседневного христианства

17.00 Палатка для приёма пищи: Обед

19.00 Площадка под навесом: Концерт

"Čále Jesus iežat gova" Анна Няккяляярви-Лянсман(Anna Näkkäläjärvi-Länsman) и Раймо Паасо(Raimo Paaso)

21.00 Площадка под навесом : Вечерняя молитва

 

6.8.2022

 

LÁVVARDAT

9.00-10.30 Lávvu: Ortodoksalaš liturgiija

11.00 Bargobájit

12.30 Borramuštealtá: Boradeapmi

14.00-15.30 Lávvu: Seminára: Lovisa Mienna Sjöberg

Buressivdnideamis buressivdnideapmái

15.30 Borramuštealtá: Káfestallan

16.00 Lávvu: Seminára: Jon Petter Stoor ja Heidi Eriksen

Sámpelaččaid iešsoardimiid eastadeapmi

19.00 Lávvu: Konsearta

Tero Harju, Anna Morottaja ja Ingá-Máret Gaup-Juuso

20.30 Lávvu: Nuoraidmeassu

 

LÁVURDÂH

9.00-10.30 Láávu: Ortodoksilâš liturgia

11.00 Pargopääjih

12.30 Purrâmušteltta: Purâdem

14.00-15.30 Láávu: Seminaar: Lovisa Mienna Sjöberg 

Sivnádâsâst sivnádâsân

15.30 Purrâmušteltta: Kähvi

16.00 Láávu: Seminaar: Jon Petter Stoor já Heidi Eriksen

Sämmilij jiešsuurmij estim

19.00 Láávu: Konsert

Tero Harju, Anna Morottaja já Ingá-Máret Gaup-Juuso

20.30 Láávu: Nuorâimessu

 

SUE´VET

9.00-10.30 Kååvas: Ortodookslaž liturgia

11.00 Tuâjjpääʹjj

12.30 Porrmõškueʹtt: Peiʹvvporrmõš

14.00-15.30 Kååvas: Seminaar: Lovisa Mienna Sjöberg

Sivdnideamis sivdnideapmái

15.30 Porrmõškueʹtt: Kaaʹff

16.00 Kååvas: Seminaar: Jon Petter Stoor da Heidi Eriksen

Säʹmmlai jiõččhiâvtummši cõggmõš

19.00 Kååvas: Konseʹrtt

Tero Harju, Anna Morottaja da Ingá-Máret Gaup-Juuso

20.30 Kååvas: Nuõri messu

 

LAAVVADAHKEN

9.00-10.30 Låavth-gåetesne: Ortodokse liturgije

11.00 Workshops

12.30 Beapmoelåavth-gåetesne: Lunsje

14.00-15.30 Låavth-gåetesne: Seminaare: Lovisa Mienna Sjöberg: «Sivdnideamis sivdnideapmái»

15.30 Beapmoelåavth-gåetesne: Prïhtjege 

16.00 Låavth-gåetesne: Seminaare: Jon Petter Stoor jïh Heidi Eriksen

19.00 Låavth-gåetesne: Konserte
Tero Harju, Anna Morottaja jïh Ingá-Máret Gaup-Juuso

20.30 Låavth-gåetesne: Noere almetji gyrhkesjimmie

 

SATURDAY

9.00-10.30 Lávvu: Orthodox liturgy

11.00 Workshops

12.30 Mealtent: Lunch

14.00-15.30 Lávvu: Seminary: Lovisa Mienna Sjöberg

Sivdnideamis sivdnideapmái

15.30 Mealtent: Coffee break

16.00 Lávvu: Seminary: Jon Petter Stoor and Heidi Eriksen

Prevention of sámi suicides

19.00 Lávvu: Consert

Tero Harju, Anna Morottaja and Ingá-Máret Gaup-Juuso

20.30 Lávvu: Youth worship

 

LÖRDAG

9.00-10.30 Lavvoen: Ortodox liturgi

11.00 Workshops

12.30 Mattält: Lunch

14.00-15.30 Lavvoen: Seminarium: Lovisa Mienna Sjöberg

Sivdnideamis sivdnideapmái

15.30 Mattält: Kaffe 

16.00 Lavvoen: Seminarium: Jon Petter Stoor och Heidi Eriksen

19.00 Lavvoen: Konsert

Tero Harju, Anna Morottaja och Ingá-Máret Gaup-Juuso

20.30 Lavvoen: Ungdomens mässa

 

LAUANTAI

9.00-10.30 Laavu: Ortodoksinen liturgia

11.00 Työpajat

12.30 Ruokateltta: Lounas

14.00-15.30 Laavu: Seminaari: Lovisa Mienna Sjöberg

Sivdnideamis sivdnideapmái / Siunauksesta siunaukseen

15.30 Ruokateltta: Kahvi

16.00 Laavu: Seminaari: Jon Petter Stoor ja Heidi Eriksen

Saamelaisten itsemurhien ehkäisy

19.00 Laavu: Konsertti

Tero Harju, Anna Morottaja ja Ingá-Máret Gaup-Juuso

20.30 Laavu: Nuortenmessu

 

СУББОТА

9.00-10.30 Площадка под навесом  : Православная литургия

11.00 Ремесленные мастерские

12.30 Палатка для приёма пищи: Ланч

14.00-15.30 Площадка под навесом: Семинар: Ловиза Миенна Сьёберг(Lovisa Mienna Sjöberg) / Sivdnideamis sivdnideapmái

15.30 Палатка для приёма пищи: Кофе

16.00 Площадка под навесом: Семинар: Ён Петтер Стоор и Хеиди Ериксен (Jon Petter Stoor и Heidi Eriksen) / Saamelaisten itsemurhien ehkäisy(Предотвращение, профилактика самоубийств среди саамов)

19.00 Площадка под навесом: Концерт 

Теро Харью(Tero Harju), Анна Мороттайя(Anna Morottaja) и Инга-Марет Гауп-Юусо(Ingá-Máret Gaup-Juuso)

20.30 Площадка под навесом: Молодёжная месса

 

7.8.2022

 

SOTNABEAIVI

9.00 Ságastallamat

11.00 Lávvu: Loahpahanmeassu

 

PASEPEIVI

9.00 Savâstâlmeh

11.00 Láávu: Loppâttâsmessu

 

P´SSPEI´VV

9.00 Saǥstõõllmõõžž

11.00 Kååvas: Loopptem-messu

 

AEJLEGEN

9.00 Digkiedimmie

11.00 Låavth-gåetesne: Orrejimmien gyrhkesjimmie

 

SUNDAY

9.00 Conversations

11.00 Lávvu: Closing worship

 

SÖNDAG

9.00 Diskussion

11.00 Lavvoen: Avslutningsmässa

 

SUNNUNTAI

9.00 Keskustelut

11.00 Laavu: Päätösmessu

 

ВОСКРЕСЕНЬЕ

9.00 Дискуссия

11.00 Площадка под навесом: Заключительная месса

Girkobeivviid gártá

Church days area map

Kirkkopäivien kartta

Gártá / Karta / Map

Päivitetty